Oxalis.cz

oxalis je česká firma která na trhu působí již od roku 1993 a dnes je jedním z největších prodejců sypaných čajů v čr náš sortiment sypaných čajů výběrové kávy čajového a kávového příslušenství je nejširší na českém trhu – zahrnuje přes 1500 položek obratově jsme v tomto segmentu jedničkou v tuzemsku disponujeme vlastní výrobní a skladovací plochou o celkové výměře 5700 m2 což nám umožňuje udržovat zásobu zboží na patřičné úrovni ve výčtu našeho příslušenství naleznete také řadu produktů se značkou „oxalis design“ které byly vyvinuty v tuzemsku a jsou ve světě jedinečné proč se zapojit do programu oxaliscz provize z objednávky ve výši 15 dostanete odměnu z veškerého prodávaného sortimentu na oxaliscz získáte silného a důvěryhodného partnera pro dlouhodobou spolupráci zvýšíte konverze z vašich stránek díky atraktivitě našich produktů a známosti oxaliscz díky 30 denní platnosti cookies vás odměníme za každý nákup návštěvníka který nakoupí v následujících 30 dnech po jeho posledním prokliku sem je povolen s následujícími omezeními týká se placených kampaní v systémech jako google adwords sklik apod používání brandových klíčových slov oxaliscz a jejich odvozenin v kampaních přes google adwords a podobných systémech je zakáznáno na značky výrobků se partneři nesmí umisťovat ve vyhledávání výše než oxaliscz přímé odkazování v rámci sem kampaní vyžaduje předcházející písemný souhlas ze strany oxaliscz v případě dalších dotazů se prosím obraťte na affiliateoxalisvivnetworkscom nebo podporaoxalisczvivnetworkscom english version oxalis is a company based in the czech republic which has become a major supplier of loose leaf tea domestically since being founded in 1993 the assortment of tea premium coffee and related accessories is incredibly diverse totalling over 1500 products boasting its own production and storage facilities encompassing an area of 5700 m2 the firm is able to stock sufficient amounts of goods to cope with demand the range of accessories include a number of unique items bearing the label oxalis design developed by oxalis with the assistance of czech artists the benefits of signing up for the oxaliscz programme receive a commission of 15 per order made obtain rewards from across the entire assortment available at our website oxaliscz gain a strong trusted partner for longterm cooperation boost the level of conversion from your website due to the attractiveness of our products at oxaliscz choose from all standard advertising formats cookies are valid for 30 days as a consequence a reward is given for every purchase made by visitors that make a purchase within a 30day period after their last clickthrough sem on brand is not allowed for further questions please contact us at affiliateoxalisvivnetworkscom or podporaoxalisczvivnetworkscom

Available in the following affiliate networks

Top Tools for Affiliate Marketers

Astra Theme

Creating beautiful websites should not be expensive. That's why Astra is free for everyone. Get started for free and extend with affordable packages.
🚧 Build my website

WP Rocket

Make your site load faster in a few clicks. WP Rocket is recognized as one of the most powerful caching plugins for WordPress. We use it on most sites.
🚀 Cache my website
We recommend

affiliate-toolkit

Instantly import affiliate products from all supported affiliate networks within seconds. By using other networks and using automatic price comparisons, you increase the sales of your websites.
💸 Monetize my website
👆 Create compare tables with affiliate-toolkit.

How to display products in WordPress for  CJ?

In this short guide you will learn how to embed the affiliate program Oxalis.cz on your WordPress website.

1) Installing the CSV extension

Download the extension from our website. To do this, click on "Download now":

You can then upload and install the ZIP file normally via the WordPress plugin installation. After activation, the CSV interface is also selectable under Shop API.

2) Setting up the store for CSV feeds

Now create a new store in affiliate-toolkit under Shops.

3) Import the feeds

After you save the store, the recognized fields will be listed. These fields must now be assigned. On the left you can see the field name of affiliate-toolkit. On the right you need to select the field name in the CSV.

4) Import products via the backend

The most comfortable way is the import via the WordPress backend. affiliate-toolkit offers its own search mask here.

Select "Product import" in the menu and then select the subordinate AWIN store. You can search by keyword, ASiN, EAN. Enter the keyword and click "Search".

Now click through the search results. Once you have found the product, you can import the products on the right side.

Newest from our Affiliate Blog

Related Affiliate Programs

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram